Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Sunday 23 September 2018
Junior Eamonn Maher Coach Hire Division 2 League
Ormonde Villa FCEvergreen 46Garringreen11:00John Martin
LFA O'Neills Junior Cup
Bridge Unitedmoyne RangersGoresbridge11:00Tristan Eardley
Highview AthleticEnniscorty UtdHarristown-Graignamanagh14:00Nickey Marnell
Deen CelticWhitehall UnitedThe Prince Grounds13:00James Bowes
Freebooters AFCNewtown UtdFair Green-Kilkenny12:00James Nolan
CampileCallan United11:00
Corach RamblersStoneyford United11:00
Bridge RoversCastlewarren Celtic11:00
Under 14 Bennettsbridge Parts Division 1
Bridge United AthleticEvergreen AthleticGoresbridge14:00Kevin Cushen
Schoolgirls U16 League Division 1
EvergreenThomastown UnitedKells Road11:30
Schoolgirls U16 League Div 2
East End UnitedLions AFCBennettsbridge14:30Paddy Walsh
Monday 24 September 2018
Under 14 Bennettsbridge Parts Division 1
Freebooters AthleticThomastown AthleticScanlon Park19:30David Farrell
Schoolgirls U12 League Division 2
Evergreen AthleticStoneyford UnitedKells Road18:30
Friday 28 September 2018
Under 13 Kilkenny People League Division 1
Freebooters AthleticBridge United AthleticScanlon Park19:30
Saturday 29 September 2018
SFAI U13 Subway Inter League
NDSLKilkennyOscar Traynor Centre13:00
SFAI U15 Subway Inter League
WicklowKilkenny League12:00
Under 12 Glanbia League Division 1
Fort Rangers FCStoneyford AthleticStoneyford10:30
Lions AthleticFreebooters AthleticCork Road Durrow11:00
Under 12 Glanbia League Division 1A
Bridge United Boy'sIdle
Freebooters BoysCallan United BoysScanlon Park15:00
Under 12 Glanbia League Division 2
Deen Celtic BoysFreebooters CityThe Prince Grounds10:30
Thomastown United BoysEvergreen CityUnited Park Thomastown12:00
Spa United AFCStoneyford United BoysJim Maher Park Johnstown 14:30
Under 12 Glanbia League Division 2A
Paulstown 06 FCDeen Celtic CityPaulstown10:30
Bridge United CityEast End UnitedGoresbridge11:00
Evergreen Dynamo'sFreshford TownKells Road11:00
Under 13 Kilkenny People League Division 1
IdleEvergreen Athletic
Under 14 Bennettsbridge Parts Division 1
IdleBridge United Athletic
Evergreen AthleticLions AFCKells Road11:00
Deen Celtic AthleticFreebooters AthleticThe Prince Grounds12:00
Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 1A
Callan UnitedStoneyford UnitedFair Green-Callan11:00
River RangersHighview AthleticClonard Park11:00
Evergreen BoysBridge United BoysKells Road13:00
Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 2
Newpark AFCPaulstown 06 FCNewpark11:00
Thomastown United BoysFreebooters BoysUnited Park Thomastown14:00
Evergreen CityFreshford TownKells Road15:00
Under 15 St Canices Credit Union League Division 1
IdleEvergreen Athletic
Freebooters AthleticBridge United AthleticScanlon Park13:30
Thomastown Utd AthleticHighview AthleticUnited Park Thomastown16:00
Under 15 St Canices Credit Union Division 1A
Spa United AFCCallan United16:00
Under 16 TC Tyres League Division 1
IdleEvergreen FC
Deen Celtic AthleticBridge UnitedThe Prince Grounds11:00
SFAI Under 12 Skechers Cup
Bridge UnitedFerrybankGoresbridge13:00
Deen CelticFort Celtic AFC PThe Prince Grounds14:00
Thomastown UnitedMullinahoneUnited Park Thomastown12:00
Clerihan FC AEvergreen A1
Under 16 TC Tyres league Division 1A
IdleLions AFC
Callan UnitedHighview AthleticFair Green-Callan12:45
SFAI Under 14 Skechers Cup
East End UnitedKillishen Afc 1Bennettsbridge13:00
SFAI Under 16 Skechers Cup
Thomastown UnitedST Josephs AUnited Park Thomastown14:00
Southend Waterford AFreebooters
Sunday 30 September 2018
Under 13 Kilkenny People League Division 1
East End UnitedLions AthleticBennettsbridge16:00
Under 13 Kilkenny People League Division 1A
Stoneyford AthleticHighview AthleticStoneyford11:00
SFAI Under 12 Skechers Cup
Lions AFC BBohemiansCork Road Durrow14:00
SFAI Under 16 Skechers Cup
Evergreen AClerihen AFC AKells Road Astro Pitch17:00
Monday 1 October 2018
Under 13 Kilkenny People League Division 1
Thomastown United AthleticFreebooters BoysScanlon Park19:30
Total : 56