Home
HomeLatest ResultsNext GamesNewsContactsVenuesMatch Reports
Competitions:
Under 12 Glanbia League Division 1A
Bridge United Boy's v Deen Celtic Athletic 27/10
Match Preview

Bridge United Boy's play host to 3rd placed Deen Celtic Athletic at Goresbridge at 11:45 am

Bridge United Boy's has yet to win in this competition.
Form: L    Home Form:

Deen Celtic Athletic come from a 0-5 win away against Callan United Boys.
Form: W D L    Away Form: W

23/10/2018 05:07
Under 14 Bennettsbridge Parts Division 1
Thomastown Athletic v Deen Celtic Athletic 27/10
Match Preview

5th placed Thomastown Athletic play host to 2nd placed Deen Celtic Athletic at United Park Thomastown at 11 am

Thomastown Athletic's last fixture played was a 2-2 draw away against Bridge United Athletic.
Form: D L L W    Home Form: L W

Deen Celtic Athletic has yet to be beaten in this competition, having won 2 out of its last 3 games.
Form: D W W    Away Form: D

Prediction: Away Win for Deen Celtic Athletic

23/10/2018 05:07
Under 12 Glanbia League Division 2A
Bridge United City v Evergreen Dynamo's 27/10
Match Preview

League leaders Bridge United City play host to 3rd placed Evergreen Dynamo's at Goresbridge at 3:30 pm

Bridge United City has yet to be beaten in this competition, having won 3 out of its last 4 games.
Form: D W W W    Home Form: W W

Evergreen Dynamo's's last game was a 0-5 win away against Deen Celtic City.
Form: W L W D    Away Form: W D

Prediction: Home Win for Bridge United City

23/10/2018 05:07
Schoolgirls U16 League Div 2
East End United v Spa United AFC 27/10
Match Preview

East End United play host to Spa United AFC at Bennettsbridge at 2:30 pm

East End United's last fixture played was a crushing 6-0 loss away against Piltown FC.
Form: L W    Home Form: W

Spa United AFC has yet to win in this competition.
Form: L    Away Form:

23/10/2018 05:07
Under 12 Glanbia League Division 2
Freebooters City v Thomastown United Boys 27/10
Match Preview

League leaders Freebooters City play host to 3rd placed Thomastown United Boys at Watershed at 3 pm

Freebooters City has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W    Home Form: W

Thomastown United Boys's last game was a narrow 1-0 win at home against Deen Celtic Boys.
Form: W W L W    Away Form: L W

Prediction: Home Win for Freebooters City

23/10/2018 05:07
Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 1A
Stoneyford United v Evergreen Boys 27/10
Match Preview

5th placed Stoneyford United play host to 2nd placed Evergreen Boys at Stoneyford at 2 pm

Stoneyford United's last result was a comprehensive 6-2 loss away against Bridge United Boys.
Form: L W L    Home Form: L

Evergreen Boys's last game was a comprehensive 2-6 win away against River Rangers.
Form: W W L    Away Form: W L

Prediction: DRAW

23/10/2018 05:07
Under 14 Bennettsbridge Parts Division 1
Bridge United Athletic v Lions AFC 27/10
Match Preview

6th placed Bridge United Athletic play host to 7th placed Lions AFC at Goresbridge at 1 pm

Bridge United Athletic has yet to win in this competition.
Form: D L L    Home Form: D L

Lions AFC has yet to win in this competition, having lost all 3 games.
Form: L L L    Away Form: L L

Prediction: Home Win for Bridge United Athletic

23/10/2018 05:07
Under 19
Evergreen FC B v Evergreen FC A 27/10
Match Preview

Evergreen FC B play host to Evergreen FC A at Kells Road at 2 pm

Evergreen FC B has yet to win in this competition.
Form: L    Home Form: L

This is Evergreen FC A's first game

23/10/2018 05:07
Under 12 Glanbia League Division 2
Stoneyford United Boys v Evergreen City 27/10
Match Preview

4th placed Stoneyford United Boys play host to 6th placed Evergreen City at Stoneyford at 3:30 pm

Stoneyford United Boys's last game was a poor 5-2 loss away against Spa United AFC.
Form: L W L    Home Form: W L

Evergreen City has yet to win in this competition, having lost all 4 games.
Form: L L L L    Away Form: L L

Prediction: Home Win for Stoneyford United Boys

23/10/2018 05:07
Schoolgirls U12 League Division 1
Bridge United v Freebooters 27/10
Match Preview

Bridge United play host to Freebooters at Goresbridge at 4 pm

Bridge United has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W    Home Form: W

Freebooters has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W    Away Form: W

23/10/2018 05:07
Under 15 St Canices Credit Union League Division 1
Evergreen Athletic 5 - 0 Highview Athletic 20/10

Evergreen Athletic despatch Highview Athletic.
League leaders Evergreen Athletic comprehensively won 5-0 against their visitors, 7th placed Highview Athletic at Kells Road at 3:45 pm

Evergreen Athletic has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W

Highview Athletic
Form: L L W L

23/10/2018 05:07
Schoolgirls U14 League Dvision 2
Lions AFC 1 - 2 Stoneyford United 20/10

Lions AFC suffer defeat to Stoneyford United.
Lions AFC were marginally beaten at home by Stoneyford United at Cork Road Durrow at 5 pm

Lions AFC has yet to win in this competition, having lost all 2 games.
Form: L L

Stoneyford United has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W

23/10/2018 05:07
Junior St Canices Credit Union Premier Division
Evergreen FC B 2 - 2 Deen Celtic A 21/10

Evergreen FC B draw with Deen Celtic A.
2nd placed Evergreen FC B were held to a 2-2 draw by Deen Celtic A at Kells Road at 11 am

Evergreen FC B
Form: D W L W L

Deen Celtic A has yet to win in this competition.
Form: D L

23/10/2018 05:07
Junior Brogmaker Division 3 League
Freshford Town B 0 - 3 Paulstown 06 FC 21/10

Freshford Town B beaten by Paulstown 06 FC.
6th placed Freshford Town B were beaten at home by 4th placed Paulstown 06 FC at Woodview at 2 pm

Freshford Town B
Form: L W L

Paulstown 06 FC
Form: W W L L D

23/10/2018 05:07
Under 13 Kilkenny People League Division 2
Evergreen City 6 - 6 Freebooters City 20/10

Evergreen City draw with Freebooters City.
3rd placed Evergreen City were held to a 6-6 draw by 4th placed Freebooters City at Kells Road at 1 pm

Evergreen City
Form: D W D L

Freebooters City
Form: D W L

23/10/2018 05:07
Junior Eamonn Maher Coach Hire Division 2 League
East End United 4 - 2 Brookville AFC 21/10

East End United claim victory against Brookville AFC.
2nd placed East End United won 4-2 against their visitors, 7th placed Brookville AFC at Bennettsbridge at 11 am

East End United
Form: W D W W L

Brookville AFC has yet to win in this competition.
Form: L D L D L

23/10/2018 05:07
FAI Junior Cup
New Oak Boys 4 - 0 Bridge United 21/10

New Oak Boys win against Bridge United.
New Oak Boys won 4-0 against their visitors, Bridge United at New Oak Boys Home Ground at 11 am

This is the first game for both teams in this competition

23/10/2018 05:07
SFAI Under 13 Skechers Cup SE Region
Deen Celtic A 2 - 1 wexford albion 20/10

Deen Celtic A take spoils against wexford albion.
Deen Celtic A marginally won 2-1 against their visitors, wexford albion at The Prince Grounds at 12:30 pm

This is the first game for both teams in this competition

23/10/2018 05:07
Junior Brogmaker Division 3 League
St. Johns FC 4 - 3 Newpark AFC B 14/10

St. Johns FC take all points from Newpark AFC B.
2nd placed St. Johns FC marginally won 4-3 against their visitors, 7th placed Newpark AFC B at Garringreen at 2 pm

St. Johns FC
Form: W W D L L D

Newpark AFC B has yet to win in this competition, having lost its last 2 games.
Form: L L D

23/10/2018 05:07
Under 12 Glanbia League Division 1
Freebooters Athletic 3 - 1 Highview Athletic 22/10

Freebooters Athletic claim victory against Highview Athletic.
6th placed Freebooters Athletic won 3-1 against their visitors, 8th placed Highview Athletic at Watershed at 7:15 pm

Freebooters Athletic
Form: W D L L

Highview Athletic has yet to win in this competition, having lost all 5 games.
Form: L L L L L

23/10/2018 05:07
Under 13 Kilkenny People League Division 2
Stoneyford Boys 0 - 5 Spa United AFC 20/10

Stoneyford Boys are defeated by Spa United AFC.
7th placed Stoneyford Boys were comprehensively beaten at home by League leaders Spa United AFC at Stoneyford at 12:30 pm

Stoneyford Boys has yet to win in this competition.
Form: L D L

Spa United AFC has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W

23/10/2018 05:07
Under 15 St Canices Credit Union League Division 1
Thomastown Utd Athletic 5 - 0 Bridge United Athletic 20/10

Thomastown Utd Athletic despatch Bridge United Athletic.
2nd placed Thomastown Utd Athletic comprehensively won 5-0 against their visitors, 6th placed Bridge United Athletic at United Park Thomastown at 1:30 pm

Thomastown Utd Athletic
Form: W L L W

Bridge United Athletic
Form: L L W L

23/10/2018 05:07
U19 Henderson Shield
Thomastown United 1 - 3 Evergreen B 20/10

Thomastown United lose to Evergreen B.
Thomastown United were beaten at home by Evergreen B at United Park Thomastown at 2 pm

This is the first game for both teams in this competition

23/10/2018 05:07
U19 Henderson Shield
Evergreen A 7 - 3 Highview Athletic 20/10

Evergreen A take spoils against Highview Athletic.
Evergreen A won 7-3 against their visitors, Highview Athletic at Kells Road at 2 pm

This is the first game for both teams in this competition

23/10/2018 05:07
Under 13 Kilkenny People League Division 1
Evergreen Athletic 5 - 1 Thomastown United Athletic 14/10

Evergreen Athletic take all points from Thomastown United Athletic.
League leaders Evergreen Athletic won 5-1 against their visitors, 4th placed Thomastown United Athletic at Kells Road at 4:30 pm

Evergreen Athletic has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W

Thomastown United Athletic
Form: L W W

23/10/2018 05:07
SFAI Under 13 Skechers Cup SE Region
Evergreen A 3 - 0 Clonmel Town A 20/10

Evergreen A win against Clonmel Town A.
Evergreen A won 3-0 against their visitors, Clonmel Town A at Kells Road at 11 am

This is the first game for both teams in this competition

23/10/2018 05:07
Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 2
Freebooters Boys 5 - 1 Newpark AFC 15/10

Freebooters Boys take spoils against Newpark AFC.
5th placed Freebooters Boys won 5-1 against their visitors, 6th placed Newpark AFC at Watershed at 7:15 pm

Freebooters Boys
Form: W D L L

Newpark AFC has yet to win in this competition, having lost all 3 games.
Form: L L L

23/10/2018 05:07
Leinster Senior Cup
Evergreen FC 4 - 0 Trim Celtic 14/10

Evergreen FC claim victory against Trim Celtic.
Evergreen FC won 4-0 against their visitors, Trim Celtic at Kells Road at 2 pm

Both teams have already played a single game.

23/10/2018 05:07
Under 15 St Canices Credit Union Division 1A
Fort Rangers FC 2 - 7 Evergreen Boys 20/10

Fort Rangers FC beaten by Evergreen Boys.
7th placed Fort Rangers FC were comprehensively beaten at home by 4th placed Evergreen Boys at Kells Road at 4:30 pm

Fort Rangers FC
Form: L L W L

Evergreen Boys
Form: W L L

23/10/2018 05:07
SFAI Under 15 Skechers Cup SE Region
Deen Celtic A 0 - 1 Hanover Harps 20/10

Deen Celtic A lose to Hanover Harps.
Deen Celtic A were marginally beaten at home by Hanover Harps at The Prince Grounds at 10:30 am

This is the first game for both teams in this competition

23/10/2018 05:07
Club Summary
Goals ScoredGoals ConcededClean SheetsRed CardsYellow Cards
HAHAHA
00000000
Fixtures / Results (All Competitions This Season)
HomeAwayVenueTimeReferee
Monday 22 October 2018
Under 12 Glanbia League Division 1
Freebooters Athletic31Highview AthleticWatershed19:15
Saturday 27 October 2018
Stoneyford AthleticCallan United AthleticStoneyford10:30
Bridge United AthleticFort Rangers FCGoresbridge10:30
Highview AthleticLions AthleticHarristown-Graignamanagh14:00
Under 12 Glanbia League Division 1A
Freebooters BoysLions BoysWatershed11:30
Bridge United Boy'sDeen Celtic AthleticGoresbridge11:45
Callan United BoysThomastown United AthleticFair Green-Callan14:15
Under 12 Glanbia League Division 2
Deen Celtic BoysSpa United AFCThe Prince Grounds11:00
Freebooters CityThomastown United BoysWatershed15:00
Stoneyford United BoysEvergreen CityStoneyford15:30
Under 12 Glanbia League Division 2A
East End UnitedPaulstown 06 FCBennettsbridge10:30
Freshford TownDeen Celtic CityWoodview10:30
Bridge United CityEvergreen Dynamo'sGoresbridge15:30
Schoolgirls U12 League Division 1
Thomastown UnitedLions AFCUnited Park Thomastown12:30
Bridge UnitedFreebootersGoresbridge16:00
Under 14 Bennettsbridge Parts Division 1
Thomastown AthleticDeen Celtic AthleticUnited Park Thomastown11:00
Bridge United AthleticLions AFCGoresbridge13:00
Freebooters AthleticEast End UtdWatershed16:30
Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 1A
Highview AthleticBridge United BoysHarristown-Graignamanagh12:30
Callan UnitedRiver RangersFair Green-Callan12:45
Stoneyford UnitedEvergreen BoysStoneyford14:00
Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 2
Paulstown 06 FCFreebooters BoysPaulstown10:30
Evergreen CityNewpark AFCKells Road11:00
Freshford TownThomastown United BoysWoodview11:45
Schoolgirls U12 League Division 2
Evergreen TownHighview AthleticKells Road
Spa United AFCEvergreen AthleticJim Maher Park Johnstown 11:00
Stoneyford UnitedCallan UnitedStoneyford12:00
U19 Henderson Shield
Deen CelticStoneyford UnitedThe Prince Grounds14:00
FreebootersLions AFCFair Green-Kilkenny14:00
Under 16 TC Tyres League Division 1
Deen Celtic AthleticClover UnitedThe Prince Grounds15:00
SFAI Under 12 Skechers Cup SE Region
Evergreen A1Cahir ParkKells Road12:00
FreebootersSouthendWatershed13:00
Under 16 TC Tyres league Division 1A
Callan UnitedHighview AthleticFair Green-Callan11:00
Deen Celtic BoysLions AFCThe Prince Grounds12:45
Schoolgirls U16 League Division 1
EvergreenFreebootersKells Road
Hanover HarpsThomastown UnitedThe Plots, Carlow15:30
Schoolgirls U16 League Div 2
East End UnitedSpa United AFCBennettsbridge14:30
Under 19
Callan UnitedHighview AthleticFair Green-Callan14:00
Evergreen FC BEvergreen FC AKells Road14:00
SFAI Under 16 Skechers Cup SE Region
Evergreen AVilaKells Road12:00
Sunday 28 October 2018
Womans Shield
Lions F CDeen CelticKells Road11:00
Junior Ricos of Gowran Division 1 League
Thomastown United BBridge United AUnited Park Thomastown11:00
Evergreen FC CFreebooters AFC BKells Road Astro Pitch11:00
FAI Under 17 Challange Cup
Freebooters AFCVilla (Waterford)Fair Green-Kilkenny14:00
DungravenEvergreen FC14:00
Junior Eamonn Maher Coach Hire Division 2 League
Ormonde Villa FCCastlewarren CelticGarringreen11:00
Evergreen 46Freshford Town AKells Road14:00
Junior Brogmaker Division 3 League
Freshford Town BNewpark AFC BWoodview11:00
Bridge United BHighview Athletic BGoresbridge14:00
St. Johns FCDeen Celtic BGarringreen14:00
FAI Oscar Traynor Trophy
KilkennyWicklow12:30
Under 13 Kilkenny People League Division 1
East End UnitedEvergreen AthleticBennettsbridge11:00
Thomastown United AthleticBridge United AthleticUnited Park Thomastown14:00
Under 13 Kilkenny People League Division 1A
Callan UnitedDeen Celtic AthleticFair Green-Callan13:15
Under 15 St Canices Credit Union League Division 1
Freebooters AthleticHighview AthleticWatershed11:00
Deen Celtic AthleticEvergreen AthleticThe Prince Grounds13:15
Under 17
Bridge UnitedLions AFCGoresbridge11:00
Highview AthleticStoneyford UnitedHarristown-Graignamanagh14:00
Monday 29 October 2018
Schoolgirls U14 League Division 1
Evergreen CityEvergreen UnitedKells Road
Under 16 TC Tyres League Division 1
Bridge UnitedThomastown UnitedGoresbridge11:00
Friday 2 November 2018
Under 11 Schoolboys League Amber
Evergreen X 3Bridge United x 3Kells Road18:30
Schoolgirls U14 League Division 1
FreebootersPiltownWatershed19:15
Saturday 3 November 2018
Blitz U9 Schoolboy's
Callan United X 3Paulstown 06 X 1Fair Green-Callan10:00
Lions X 3Stoneyford X 2Cork Road Durrow12:30
Under 13 Kilkenny People League Division 1
Freebooters BoysLions AthleticFair Green-Kilkenny
Freebooters AthleticEast End UnitedScanlon Park
Under 13 Kilkenny People League Division 1A
Bridge United BoysDeen Celtic AthleticGoresbridge
Evergreen BoysCallan UnitedKells Road
Under 13 Kilkenny People League Division 2
Paulstown 06 FCStoneyford BoysPaulstown
IdleEvergreen City
Deen Celtic BoysFreebooters CityThe Prince Grounds
Thomastown BoysSpa United AFCUnited Park Thomastown
Under 15 St Canices Credit Union League Division 1
Thomastown Utd AthleticIdle
Freebooters AthleticDeen Celtic AthleticScanlon Park
Bridge United AthleticEvergreen AthleticGoresbridge
Under 15 St Canices Credit Union Division 1A
Callan UnitedEvergreen BoysFair Green-Callan
Deen Celtic BoysEast End UnitedThe Prince Grounds
Freebooters BoysThomastown BoysScanlon Park
Spa United AFCFort Rangers FCJim Maher Park Johnstown
SFAI Under 13 Skechers Cup SE Region
LionsSouthend United WaterfordCork Road Durrow
Evergreen ABridge UnitedKells Road
Bansha CelticDeen Celtic A
Sunday 4 November 2018
Under 12 Glanbia League Division 1
Freebooters AthleticEvergreen AthleticFair Green-Kilkenny
Under 14 Bennettsbridge Parts Division 1
East End UtdBridge United AthleticBennettsbridge
Deen Celtic AthleticEvergreen AthleticThe Prince Grounds
Under 16 TC Tyres League Division 1
Thomastown UnitedEvergreen FCUnited Park Thomastown
Saturday 10 November 2018
Under 12 Glanbia League Division 1
Lions AthleticBridge United AthleticCork Road Durrow
Evergreen AthleticStoneyford AthleticKells Road
Callan United AthleticFreebooters AthleticFair Green-Callan
Under 12 Glanbia League Division 1A
Lions BoysBridge United Boy'sCork Road Durrow
IdleEvergreen Boys
Freebooters BoysDeen Celtic AthleticScanlon Park
Under 12 Glanbia League Division 2
Freebooters CityStoneyford United BoysWatershedJohn Martin
Under 12 Glanbia League Division 2A
Deen Celtic CityEast End UnitedThe Prince Grounds
Under 13 Kilkenny People League Division 1A
Deen Celtic AthleticStoneyford AthleticThe Prince Grounds
Highview AthleticCallan UnitedHarristown-Graignamanagh
Under 14 Bennettsbridge Parts Division 1
Lions AFCDeen Celtic AthleticCork Road Durrow
Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 1A
Evergreen BoysCallan UnitedKells Road
Stoneyford UnitedHighview AthleticStoneyford
Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 2
Newpark AFCPaulstown 06 FCNewpark
Under 15 St Canices Credit Union League Division 1
Deen Celtic AthleticPaulstown 06 FCThe Prince Grounds
Under 15 St Canices Credit Union Division 1A
East End UnitedThomastown BoysBennettsbridge
Under 16 TC Tyres League Division 1
Clover UnitedThomastown UnitedRathdowney, Co Laois
Evergreen FCDeen Celtic AthleticKells Road
SFAI Under 12 Skechers Cup SE Region
Stoneyford United
Under 16 TC Tyres league Division 1A
Deen Celtic BoysHighview AthleticThe Prince Grounds
IdleFreebooters AFC
Lions AFCCallan UnitedCork Road Durrow
SFAI Under 14 Skechers Cup SE Region
Evergreen A
East End UnitedBennettsbridge
Sunday 11 November 2018
SFAI U13 Subway Inter League
DDSLKilkennyAbbotstown
SFAI U15 Subway Inter League
Kilkenny LeagueWexfordDerdimus Park14:30
Friday 16 November 2018
Under 11 Schoolboys League Amber
Evergreen X 3Freebooters X 3Kells Road18:30
Saturday 17 November 2018
Under 13 Kilkenny People League Division 1
Lions AthleticBridge United AthleticCork Road Durrow
IdleFreebooters Athletic
Freebooters BoysEvergreen AthleticScanlon Park
East End UnitedThomastown United AthleticBennettsbridge
Under 13 Kilkenny People League Division 1A
Callan UnitedStoneyford AthleticFair Green-Callan
Highview AthleticDeen Celtic AthleticHarristown-Graignamanagh
Under 13 Kilkenny People League Division 2
Stoneyford BoysDeen Celtic BoysStoneyford
Spa United AFCIdle
Freebooters CityPaulstown 06 FCFair Green-Kilkenny
Evergreen CityThomastown BoysKells Road
Under 15 St Canices Credit Union League Division 1
Paulstown 06 FCBridge United AthleticPaulstown
IdleFreebooters Athletic
Deen Celtic AthleticThomastown Utd AthleticThe Prince Grounds
Under 15 St Canices Credit Union Division 1A
Thomastown BoysCallan UnitedUnited Park Thomastown
Fort Rangers FCDeen Celtic BoysWallslough
Evergreen BoysFreebooters BoysKells Road
East End UnitedCallan UnitedBennettsbridge
Under 16 TC Tyres League Division 1
Evergreen FCBridge UnitedKells Road
Total : 131